Letecké společnosti mají prodáno o 59% méně rezervací na zimní sezónu než minulý rok
Jakmile se otevřeli hranice a odpadly zábrány v cestování, tak letecké společnosti začali plánovat své letové řády na zimní sezónu, které začínají na konci října. Manažeři v leteckých společností pečlivě sledují historické křivky rezervací a podle toho upravují své plány a nabídky. Plánování je však v současné době výrazně obtížnější jak dokládá zpráva z IATA.

IATA Economics using DDS ticketing data


Graf zobrazuje křivky rezervací 2020 a 2019 pro všechny dálkové lety naplánované na týden 1-7. Listopadu. Je zřejmé, že poptávka v posledních třech měsících klesla, v důsledku čehož jsou kumulativní rezervace v současné době o 59% nižší než ve stejném období minulého roku.

Kromě toho došlo k významné změně v chování zákazníků při tvorbě rezervací. Vysoká míra nejistoty vede k tomu, že si cestující rezervují své lety až na poslední chvíli. Zatímco pouze 18% cestujícíh si rezervovalo své lety 3 dny před odletem v květnu 2019, tento počet se v květnu 2020 zvýšil až na 41%. Současně se podíl cestujících, kteří si rezervovali více než 20 dní, snížil ze 49% na 29%.

Je také obtížné posoudit, jak rychle se cestující budou znovu cítit pohodlně. Nejnovější průzkum mezi cestujícími naznačuje, že jakmile pandemie ustoupí, více než polovina cestujících bude čekat déle než 6 měsíců, než budou znovu létat.

Více informací se můžete dočíst na IATA: Zde
Buďte první kdo přidá komentář

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*