Izraelská letecká společnost EL AL může být další obětí pandemie
EL AL CEO Gonen Usishkin vyzval k návratu do Izraele veškerá letadla této společnosti. Zároveň byly zrušeny veškeré lety do konce července včetně dnešních dvou komerčních letů a čtyř nákladních letů.

Zrušení letů bylo leteckou společností oznámeno ihned poté, kdy odborová organizace pilotů oznámila, že piloti nenastoupí k letům z důvodu finanční krize společnosti EL AL. Toto rozhodnutí bylo na základě údajného neplnění dohody mezi společností a odbory, která byla podepsána před méně než měsícem a půl. Celou situaci komentují izraelská média jako The Jerusalem Post.

Od počátku krize byla většina pilotů odeslána na neplacené volno, pouze zhruba 110 ze 650 pilotů pro společnost EL AL dále vykonávalo svou činnost. Stejně tak 5800 zaměstnanců z celkových 6300 je taktéž na neplaceném volnu. Dle čtvrtečního reportu letecké společnosti v prvním čtvrtletí letecká společnost prodělala více než 140 milionů dolarů.

Aktuálně dle informací portálu Globe letecká společnost čeká na podporu státu v podobě dotace 400 milionů dolarů, pro udržení chodu společnosti. V tomto směru obratem ministr financí Israel Katz a Premiér země Benjamin Netanyahu instruovali Ministerstvo financí k pomoci letecké společnosti proti úpadku.

Další osud letecké společnosti EL AL se tak bude odvíjet od přidělení či nepřidělení finanční dotace.
2 Comments

  1. If you are looking for a coffee grinder, it is probably time to look at two of the most popular ones out there. These two products are the Coffee Master Gaggia Platinum Plus grinders and the KitchenAid Artisan Series 3rd generation steel grinder. With the prices being comparable, which one do you think will be the better choice? Well, each of these product grinders is as good as the other in its own way. So, which one you choose depends on your preferences and needs.

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*